Przyjmujemy zapisy na odkłady pszczele na matkach sklenar i karolinka (rasa krainka) 

odkłady dostępne 01-06-2024 do 10-07-2024 w zależności od pogody .

Zasada kto pierwszy ten ma (ilość ograniczona) 

Oczywiście będę informował przy zapisach jakie są szanse.

Odkłady 5 ramkowe oczywiście przeleczone na

Warrozę ( Varroa destructor )
odkłady wydaję w własnych odkładówkach (zdezynfekowanych), nie przekładam oraz nie robię odkładów na ulach czy odkładówkach klienta.

Cena odkładu 370 zł

 

Sklenar h 47

To stara linia pszczół wyselekcjonowana w dolnej Austrii przez Guido Sklenar. Prawidłowa, pełna nazwa tej linii to 47/H/47. Określane są często jako pszczoły niezniszczalne, a ze względu na wczesną porę rozpoczynania lotów również jako pszczoły „skowronki”. Pszczoły tej linii charakteryzują się wczesnym rozwojem, utrzymują w sezonie równe rodziny, średniej siły, natomiast w okresie jesiennym rodziny tworzą silne roje i takie wchodzą do zimowli. Wykorzystują wszystkie pożytki od rzepaku do spadzi. Sklenar H/47 dobrze reaguje na podstawowe zabiegi przeciwrójkowe, co pozwala na łatwe uniknięcie rójek. Charakteryzują się wysoką miodnością. Rodziny wykazują tendencję do cichej wymiany matki w 2-3 roku ich życia. W okresie silnego pożytku ograniczają matkę w czerwieniu. Podczas przeglądów dobrze trzymają się plastrów, nie wykazują agresji.

Pszczoła uniwersalna – polecana szczególnie dla pszczelarzy, którzy nie mają możliwości dokonywania częstych przeglądów.

Sklenar G/10

Pszczoły te ze względu na szczególną łagodność określane są mianem „jagnięcej pszczoły”. To najłagodniejsze ze wszystkich „Sklenarów”. Rozwój wiosenny przebiega szybciej niż w przypadku H/47. Rodziny w sezonie są silne lub bardzo silne. W okresach dłuższej niepogody, w czasie gdy siła rodziny osiąga swoje maksimum, częściej niż u H/47 pojawiają się oznaki nastroju rojowego. Ze względu na dużą dynamikę czerwienia wymagają obszernych uli. W czasie przeglądów dobrze trzymają się plastra, nie maja tendencji do „wylewania się”. Wykonywanie przeglądów możliwe jest również przy gorszej pogodzie. Miód składają głównie w nadstawce, nie wykazuje tendencji do ograniczania matki w czerwieniu.

Pszczoła do intensywnej gospodarki polecana do pasiek, które wykorzystują kilka pożytków oraz do tworzenia odkładów.

Matek pszczelich 

nie wysyłamy,

tylko odbiór w naszym 

sklepie.

Można zamawiać 

telefonicznie .

Uwaga ilość matek ograniczona.
 501 787 427

Odbiór odkładów  pszczelich  jest ustalany indywidualnie (telefonicznie) 

Zachęcamy  aby wcześniej zamawiać.

 
 

FORMULARZ KONTAKTOWY

Twoje dane będą przetwarzane tylko w celach kontaktowych.

dane kontaktowe

Zamówienia przyjmujemy telefonicznie lub na e-maila.

32-435 Krzczonów 649

/twojapasieka

twojapasieka@gmail.com

Sklep pszczelarski

 Tobolak Marek

 501 787 427

 ING 63 1050 1445 1000 0091 4475 0347

Konto dotyczy sklepu pszczelarskiego.