February 22, 2020 kom. 501 787 427, 794-028-865celtus@vp.pl

Czas realizacji zamówień wysyłkowych ustalany jest indywidualnie

Miód wielokwiatowy

Znajduje szczególne zastosowanie w chorobach alergicznych. O jego skuteczności decyduje różnorodność antygenów pyłkowych wchodzących w jego skład. Zalecany jest również w schorzeniach górnych dróg oddechowych, chorobach serca, wyczerpaniu nerwowym.

Miód mniszkowy

mniszek

Stosowany w chorobach: serca, wątroby, dróg żółciowych (dzięki zawartej w miodzie mniszkowym cholinie, obniża się poziom lipidów w wątrobie i zwiększa efekt żółciopędny), nerek, pęcherza i dróg moczowych, do legliwościach reumatycznych, niedokrwistości i schorzeniach żołądka. Polecany w stanach wyczerpania psychofizycznego i ogólnym osłabieniu. Działa wzmacniająco na układ odpornościowy. Miód ten doskonale przyśpiesza gojenie wszelkich ran.

Miód rzepakowy

Skuteczny w leczeniu przeziębienia, stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Stosowany w leczeniu chorób serca, naczyń wieńcowych i układu krążenia. Zawarte w miodzie potas i magnez wpływają korzystnie na mięsień sercowy, oraz stabilizują ciśnienie krwi i przyczyniają się do zahamowania procesu miażdżycowego. Podawany przy schorzeniach nerek i układu moczowego. Wspomaga terapię choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Miód akacjowy

Posiada cenne walory regeneracyjne w stanach wyczerpania. Ze względu na bogactwo fruktozy jest przydatny u chorych z lekkimi postaciami cukrzycy. Znajduje zastosowanie w schorzeniach przewodu pokarmowego, między innymi w zaburzeniach trawiennych, stanach skurczowych i zapalnych żołądka i jelit, w nadmiernym wydzielaniu soku żołądkowego. Wspomaga leczenie schorzeń nerek i układu moczowego. Lubiany przez dzieci jako słodzik do posiłków.

Miód malinowy

Stosowany w schorzeniach górnych dróg oddechowych, przeziębieniach i nieżytach żołądka. Zalecany do kąpieli na miękką skórę. Jego zapach koi i uspokaja nerwy.

Miód faceliowy

Facelia jest rośliną pochodzącą z Kaliforni, skąd sprowadzono ją na początku ubiegłego wieku. Jest rośliną miododajną i pastewną o błękitnych i błękitno-fioletowych płatkach. Zalecany po ciężkim wysiłku fizycznym i intelektualnym, wspomaga leczenie chorób układu pokarmowego, nieżytu, wrzodów żołądka i dwunastnicy, problemów z trzustką i woreczkiem żółciowym. Pomaga przy leczeniu astmy oskrzelowej.

Miód słonecznikowy

Miód ten ma nie tylko delikatny wyśmienity smak, ale także pomaga w leczeniu chorób układu krążenia, wątroby i stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, zalecany przy przeziębieniach i gorączce. Miód słonecznikowy stosowany jest również z dużą skutecznością w walce z chorobami skóry oraz wspomaga pracę jelit.

Miód gryczany

Stosowany w leczeniu nerwicy serca i żołądka. Ochrania i odtruwa wątrobę. Zalecany w chorobach układu oddechowego, szczególnie w chorobach płuc. Wyjątkowo cenny w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza. Podawany chorym w okresie rekowalescencji , po zabiegach operacyjnych z utratą krwi, w zaburzeniach na tle nerwowym, w stanach wyczerpania psychicznego. Miód gryczany wpływa korzystnie na wzrok, słuch i pamięć. Wspomaga terapię nowotworową.

Miód lipowy

Polecany przy przeziębieniach, schorzeniach górnych i dolnych dróg oddechowych, działa wykrztuśnie, uspokajająco, obniża ciśnienie krwi, polecany w chorobach serca i układu krążenia. Działa łagodnie moczopędnie, skutecznie likwidując obrzęki. Polecany w schorzeniach układu nerwowego, stresie i bezsenności. Zawiera dużo lizozymu, enzymu o silnych właściwościach antybiotycznych.

Miód nawłociowy

Miód nawłociowy wskazany jest w stanach zapalnych i zakażeniach dróg moczowych, kamicy nerkowej i skąpomoczu. Stosowany w infekcjach górnych dróg oddechowych, nerek i dróg żółciowych. Dzięki dużej zawartości kwertycyny i rutyny poprawia ukrwienie żył kończyn dolnych.

Miód wrzosowy

wrzos

Miód o działaniu moczopędnym, bakteriobójczym i przeciwzapalnym sprawiają, że jest on wykorzystywany w leczeniu schorzeń nerek, dróg moczowych i prostaty. Skuteczny w chorobach błony śluzowej jamy ustnej i gardła, migdałków oraz schorzeniach przewodu pokarmowego. Ułatwia trawienie i wywiera korzystny wpływ przy stanach zapalnych żołądka i jelit

Miód spadziowy

Ma działanie przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe, łagodzi kaszel. Zalecany przy chorobach dolnych dróg oddechowych (zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, zapalenie płuc i gruźlica) Polecany w anemii, znajduje zastosowanie przy zaparciach i przy biegunkach. Używany w chorobach serca, naczyń krwionośnych, zapaleniu nerek, zapaleniu pęcherza moczowego. Działa wspomagająco w chorobach reumatycznych, schorzeniach układu nerwowego, chorobach skóry, przyśpiesza gojenie ran.

Zestaw miodów

40

Zestaw składa się z trzech dowolnych miodów o wadze 50 g.

Cena za zestaw 15 zł

Zestaw miodów

zestaw

Zestaw składa  się z trzech dowolnych miodów o wadze 160 g

Cena zestawu 27 zł

Zestaw miodów

42Zestaw składa się z trzech miodów o wadze 430 g

Do trzech wybranych miodów o wadze 430 g należy doliczyć 3  zł

 

Skontaktuj się z nami

Wyślij email z pytaniem...